Kącik porad

    Porady i ciekawostki

KUCHNIA IDEALNA – czyli jaka? Czy istnieje możliwość stworzenia kuchni idealnej?

Czy istnieje możliwość stworzenia kuchni idealnej? Czym się kierować, na co zwracać uwagę przy wyborze sprzętów? Kilka zdań naszego eksperta, które mogą się przydać…

Wygląd, estetyka, funkcjonalność i wygoda to najbardziej pożądane atuty wnętrza idealnego. Kuchnia to miejsce ważne dla każdej rodziny, ale szczególnie narażone na zabrudzenia, zanieczyszczenia oraz wilgoć. Dobre zaplanowanie przestrzeni, materiałów jak i kolorystyki jest priorytetem w stworzeniu kuchni wygodnej, a zarazem efektownej – dlatego warto poświecić na to trochę czasu bądź oddać to w ręce fachowców.  Mając plan można stworzyć kuchnię idealną, w której przygotowywanie i spożywanie posiłków będzie przyjemnością, a sprzątanie nie będzie uciążliwe i czasochłonne.

Zanim zaczniemy przeglądać katalogi z meblami kuchennymi warto przyjrzeć się sprzętom kuchennym dostępnym na rynku. Jeśli zdecydujemy się na AGD do zabudowy ułatwimy sobie sprzątanie, a kuchnia wizualnie będzie wyglądać czysto i przestrzennie, szczególnie gdy zmywarka bądź lodówka zostaną ukryte za frontem wybranych mebli.

Sprzętowy zawrót głowy

Podczas wyboru umeblowania staje przed nami pytanie: czy powierzchnia ma być standardowa, czy też może nowoczesna np. na wysoki połysk? Bez względu na nasz wybór i jedno, i drugie będzie się dobrze prezentować przy odpowiednim dopasowaniu kolorystyki i dodatków. Meble z frontami na wysoki połysk idealnie komponują się z matowymi blatami i polerowanym gresem na podłodze. Efektowny i czysty wygląd  do czyszczenia i pielęgnacji tego typu powierzchni polecamy Mill clean Balsam nabłyszczający  oraz Mill clean Balsam specjalistyczny . Stalowe elementy AGD idealnie współgrają z frontami z oszronionego szkła.  Jeśli kuchnia w takich tonacjach wydaje się zbyt chłodna można dobrać nowoczesne kolorowe dodatki, które będą przykuwać uwagę.

Dobierając okap polecamy wybrać taki, który nie będzie obciążał kręgosłupa osób wysokich czyli w formie ukośnej. Piekarnik na wysokości wzroku to korzystne i wygodne rozwiązanie, oszczędzające kręgosłup domowników oraz zabezpieczające przed łatwym dostępem dla dzieci. Mało bibelotów, zamknięte szafki, gładkie płaszczyzny blatów i szafek, praktyczne rozmieszczenie sprzętów ułatwi utrzymanie ładu i porządku.

Wybierając kuchenkę wskazane jest przyjrzenie się kuchenkom elektrycznym, a zwłaszcza ceramicznym płytom grzejnym o płaskich, lśniących powierzchniach. Decydując się na takie rozwiązanie zaoszczędzimy energię oraz ułatwimy sobie sprzątanie po przyrządzeniu posiłków. Mill clean KUCHNIA to idealne wsparcie każdej Pani domu i tej uwielbiającej gotować i tej, która przygodę z gotowaniem ogranicza do przygotowania jajecznicy.

Drewno w kuchni?

Kiedy jednak wolimy kuchnie w cieplejszych tonacjach warto rozważyć wybór frontów drewnianych, które również świetnie prezentują się z gresową podłogą. Takie rozwiązanie potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji powierzchni. Blaty drewniane są bardziej wymagające,tutaj na pewno zdają egzamin MILL clean Balsam olejowane  i/lub Mill clean Balsam nabłyszczający DREWNO.

Jeśli dysponujemy dużą, wolną przestrzenią  po środku kuchni warto rozważyć umeblowanie kuchni tzw. wyspą. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które nie tylko efektownie wygląda, ale również daje możliwość gotowania dla przyjemności – z przyjaciółmi lub rodziną.