Kącik porad

    Porady i ciekawostki

Sprzątanie po remoncie – poremontowe pogotowie ratunkowe

MILL clean kosmetyki dla domu - sprzątanie po remoncie

MILL clean – wspieramy sprzątanie po remoncie

Podczas każdego remontu, planowanego lub nie, większość z nas zastanawia się jak uporać się z uporządkowaniem domu po jego zakończeniu. Pokłady kurzu i obecny wszędzie, unoszący się w powietrzu i osadzający się na różnych powierzchniach pył sprawia, że zaczynamy faktycznie analizować jak zabrać się do przywrócenia ładu naszym wnętrzom. Czy sprzątanie po remoncie rzeczywiście jest aż takie straszne?

Wiele osób zadaje sobie pytanie jak sobie z tym poradzić?  Tak naprawdę najważniejsze w drodze do naszego upragnionego celu jest zaplanowanie poszczególnych kroków. Poremontowe sprzątanie może być wówczas o wiele szybsze.  W przypadku trudnych zabrudzeń, konieczności usunięcia starych i brudnych powłok nabłyszczających z różnych powierzchni (panele drewniane, linoleum, kamień, terakota) bardzo dobrze sprawdzi się skoncentrowany zmywacz powłok nabłyszczających  MILL clean ZMYJE. Przy silnych zabrudzeniach i tłustych osadach z powierzchni odpornych na działanie alkaliów np. podczas gruntownego sprzątania kuchni, gdzie tłuste osady są wszechobecne skuteczność zapewni  skoncentrowany płyn do mycia silnych zabrudzeń MILL clean WYCZYŚCI. Szczególnie uciążliwe i trudne do usunięcia plamy ze świeżych farb, tłuszczu, wina, kawy atramentu usuniemy skoncentrowanym płynem do odplamiania i czyszczenia MILL clean ODPLAMI.

Mycie i pielęgnacja podłóg to najczęściej ostatni element poremontowych porządków, pielęgnacja podłogi z gresu i kamienia ze względu na swoją porowatą strukturę wymaga zastosowania innego produktu pielęgnacyjnego niż np. podłoga z naturalnego drewna czy paneli laminowanych, dlatego warto sięgnąć po specjalistyczne balsamy do mycia i pielęgnacji podłóg MILL clean, które nie tylko zapewnią perfekcyjną czystość, ale wypełnią nasze wnętrza niezwykłymi, zainspirowanymi światem kosmetycznym, zapachami.

Kilka zasad wsparcia

W naszej opinii „złote” zasady pomocne w drodze do uzyskania wyznaczonego sobie celu to:

  • Planowanie poszczególnych działań.
  • Dobranie odpowiedniego sprzętu! Szczotki, mopy, ściereczki do różnych powierzchni, rękawice – będą na pewno bardzo przydatne!
  • Dobrej jakości środki czyszczące zagwarantują doskonały efekt!
  • Rozpoczynanie porządków od najwyższych poziomów pomieszczenia stopniowo przechodząc do coraz niższych.
  • Usuwanie kurzu przed rozpoczęciem czyszczenia z udziałem wody.
  • Mycie szyb, luster i gładkich powierzchni kosmetycznie pachnącymi płynami do mycia Mill clean dopełni pielęgnację wnętrz!